Vlaams minister-president Kris Peeters moet communautaire onderhandelingen opstarten van regering tot regering
De Vlaams Belangfractie in het Vlaams parlement heeft met gemengde gevoelens kennis genomen van de uitspraken van minister-president Peeters die stelt dat de Octopusnota (regeerakkoord van de Vlaamse regering in verband met communautaire aangelegenheden) door alle Vlaamse partijen als basis moet worden gebruikt voor de communautaire gesprekken in het kader van de regeringsonderhandelingen.
Het Vlaams Belang vindt het vreemd dat Vlaams minister-president Peeters pas na 9 maanden onderhandelen tot deze conclusie komt. In het verleden weigerde Peeters telkens om enig initiatief te nemen en wimpelde hij iedere vraag terzake af met de mededeling dat de Octopusnota slechts een “toetssteen†en een “referentiepunt†was.
Dat Peeters nu pas in actie schiet heeft alles te maken met de geldingsdrang van de CD&V die zich op communautair vlak absoluut wil profileren tegenover de N-VA. In hoeverre het de Vlaamse minister-president menens is en in hoeverre hij de intentie heeft om werkelijk enig initiatief terzake te nemen, is nog maar de vraag. Het Vlaams Belang is in ieder geval van mening dat na 9 maanden oeverloos gepalaver nieuwe paden moeten bewandeld worden.
Het Vlaams Belang stelt dan ook voor dat de Vlaamse regering rechtstreeks met de Waalse regering zou onderhandelen omtrent een nieuwe staatshervorming. Dat de Vlaamse resoluties over de staatshervorming daarbij het uitgangspunt moeten zijn ligt voor de hand. Vlaams Belang meent tevens dat de Vlaamse regering de moed moet hebben om de Vlaamse onafhankelijkheid als stok-achter-de-deur te gebruiken. Het Vlaamse Belang zal morgen, bij monde van fractievoorzitter Filip Dewinter, Vlaams minister-president Peeters hierover ondervragen in de plenaire zitting van het Vlaams parlement.